מי היה מנהל הפרויקט הראשון?

עודכן ב: 13 אוק 2018

המדריך הצעיר כחכח בגרונו על מנת למשוך את תשומת הלב.

"שלום לכולם וברוכים הבאים לקורס בניהול פרוייקטים. כאן תוכלו ללמוד על מתודולוגיות שונות לניהול פרויקט, שיטות אפקטיביות למדידת תפוקה, ועצות מועילות הקשורות בהכנת מצגת."

"רגע לפני שנתחיל, אני רוצה שננסה לחזור אחורה בזמן. מי לדעתכם היה מנהל הפרוייקט הראשון?"

עובד המשרד נאנח בייאוש. "נדמה לי שאפשר לקבוע בוודאות שנח היה מנהל הפרוייקט הראשון."

"יפה, עובד זוטר. צדקת. נח נצטווה לבנות תיבה ענקית, לשכן בתוכה במשך תקופה ארוכה את בני משפחתו וכן מינים רבים של בעלי חיים, לדאוג למזון ולתנאי מחיה סבירים, ואפילו לקבל מידע על המתרחש מחוץ לתיבה. מהם לדעתכם הקשיים איתם התמודד נח?"

"הקושי הראשון", השיב עובד המשרד, "היה בניית תיבה ענקית, שאורכה כמאה וחמישים מטרים ורוחבה כעשרים וחמישה מטרים, זאת ללא אמצעים טכנולוגיים מתקדמים."

המדריך היה מרוצה. "טוב מאוד. האם היו לנח קשיים נוספים?"

"ודאי. נח היה צריך להכניס לתיבה מינים רבים של בעלי חיים, זכר ונקבה מכל סוג, לשכן אותם ולדאוג לבריאותם. זהו מבצע לוגיסטי לא פשוט.", השיב העובד.

"בסדר גמור", ענה המדריך, "האם ישנם רעיונות נוספים?"

"כן",השיב העובד, "מעבר למקום הרב שצריך היה לפנות עבור אגירת המזון, נח היה מוכרח לדאוג לטריותו ואיכותו. חשוב לציין שלא היו אז בנמצא מקררים משוכללים."

המדריך המתין שהמבטים כולם יופנו אליו והמשיך: "אם כן, למרות כל הקשיים שהעלנו כאן, נח הצליח לנהל פרויקט סבוך ומורכב בהצלחה גדולה. השאלה שנשאלת היא כיצד פרויקטים קטנים בהרבה מצליחים להיכשל?"

"התשובה", אמר העובד ביובש, "היא שנח עבד ישירות מול אלוהים. נראה אותו עובר את שלב התכנון מול חבר מנהלים."

0 צפיות