כמה עולה ברכה בהתאמה אישית?

אתרים רבים הפזורים ברשת האינטרנט מציעים ברכות מקוריות ושנונות לכל אירוע חיים, ובחינם. אולם, כאשר זה נוגע לאירוע ייחודי, כמו פרישה של אדם יקר או חגיגת חמישים שנות נישואין, עולה הצורך בברכה ייחודית ומותאמת אישית, שתיכתב על ידי כותב ברכות מקצועי. איך יודעים כמה עולה ברכה כזאת?

 

 

אנשים אוהבים לקבל דברים בחינם. על האמירה הזאת אין כל חולק. ברכות לכל אירוע חיים נמצאות בשפע באתרי האינטרנט השונים, ובחינם. גם על האמירה הזאת אין חולק. ובכל זאת, כולנו מבינים שבאירועי חיים מסוימים לא ניתן להסתפק בברכה גנרית ולא ייחודית, איכותית ככל שתהיה. עבור אותם אירועי חיים אנחנו זקוקים לברכה שתכבד את מציין האירוע, תצחיק אותו ותרגש אותו לסירוגין, ותתייחס לאותן נקודות בחייו שהן רלוונטיות רק לו.

חשוב יהיה להבין: אין המדובר כאן בברכה שגרתית, כגון ברכת יום הולדת לחברה. הכוונה היא לאותם אירועים שאינם רוטיניים, אירועים נדירים, כאלו שמרגשים אותנו בכמה רמות מעל אותם אירועי שגרה.

 

במצבים כאלו, רבים מן האנשים שמעוניינים לכתוב ברכה איכותית פונים לאיש מקצוע, ומתעניינים, לפני הכל במחיר. המחיר, כמובן, משתנה מאיש מקצוע לאיש מקצוע, אולם הוא תלוי במספר פרמטרים שמשותפים לכולם:

 

אורך הברכה

ככל שהברכה ארוכה יותר, היא תהיה, מן הסתם, יקרה יותר. ברכה שכוללת ארבעים שורות בחריזה תהיה יקרה יותר מברכה של עשר שורות בחריזה. עם זאת, רבים מכותבי הברכות המקצועיים לוקחים מחיר פיקס לכתיבת ברכה. במצב כזה, לא חשוב להם כל כך מה היה אורך הברכה משום שהם לא מתוגמלים לפיו. חשוב להבין שבמקרים כאלו, יתמחר כותב הברכה את השירות באופן שיכביד יותר על הכיס של הלקוח.

 

כמות האיטרציות לביצוע תיקונים ומשוב

כותבי ברכות נוהגים לקיים מקצי שיפורים, על מנת לשלב את הפידבק המתקבל מן הלקוח בברכה המעודכנת. ככל שכמות מקצי השיפורים גדלה, כך המחיר של כתיבת הברכה עולה. יותר מזה, כותב הברכה והלקוח צריכים להסכים ביניהם מה קורה אם הלקוח אינו מרוצה מן הברכה, גם לאחר סיום כלל האיטרציות שהוגדרו. האם מופסקת ההתקשרות? כיצד מקבל כותב הברכה פיצוי על העבודה שהשקיע? ובכן, כלל הקריטריונים האלו הם שיקולים חשובים בעת תמחור של שירותי כתיבת ברכות.

סוג הברכה

אחד הפרמטרים המרכזיים הרלוונטים לתמחור הוגן של כתיבת ברכה, הוא, למעשה, הקושי לכתוב אותה. אם נדרשת הקפדה על חריזה, ושמירה על קיום חרוז מבריח בסוף כל שורה, הברכה תהיה יקרה יותר. אם נדרש להצחיק בסוף כל ארבע שורות את קהל המאזינים, הברכה תהיה יקרה יותר. אם נדרש לשלב משלים עם מוסר השכל, או דברי תורה, הברכה תהיה יקרה יותר.

 

הניסיון של נותן השירות בכתיבת ברכות

יסלחו לי ילדים שונים שמקימים אתרי אינטרנט המכילים ברכות. כותב ברכות מקצועי מתמחר גם את הניסיון שלו וגם את ההצלחות שעומדות מאחוריו. לכן, סביר שברכה שנכתבת על ידי כותב ברכות מקצועי שמציג רפרטואר עשיר של ברכות בסגנונות שונים, תהיה יקרה יותר.

 

אוקיי, חפרת. מה המחיר שלך לברכה?

 

אתר הברכות השלם מציע ברכות חינמיות לכל אירוע חיים. באתר תמצאו מאות רבות של ברכות מצחיקות, שנונות, מכבדות ומרגשות. עם זאת, אם לא הצלחתם למצוא ברכה שמתאימה לכם כמו כפפה ליד באתר, תוכלו לפנות אלינו על מנת שנכתוב עבורכם ברכה בהתאמה אישית. ברכה המכילה 20 שורות בחרוזים, עם 2 איטרציות לתיקונים, תעלה לכם מאתיים ₪.

 

מזל טוב!