top of page
microphones

אבא ואמא, רגע לפני שאתם מתחילים לכתוב ברכה לבר המצווה

יום ההולדת 13 איננו המרגש ביותר רק לילד החוגג, אלא בעיקר להוריו הנרגשים. "רק אתמול" נולד ילדכם שזיכה אתכם בתואר המחייב, המרגש והמשמעותי ביותר – הורים. הברכה שאתם תקריאו לילדכם בחגיגות המצווה, תסמן את שיא האירוע וככל הנראה תגרום ללא מעט אורחים להזיל דמעה של שמחה, נחת והתרגשות.

 

רגע לפני שגם אתם מתחילים להקליד או לכתוב את הברכה שלכם, קחו אתכם לדרך מספר טיפים: איך כותבים ברכה מנצחת לאירוע בר המצווה? לפניכם, מספר רעיונות מדליקים שדרכם המילים שלכם יעצימו, יצחיקו וירגשו.

 

אילו פרטים מומלץ לכלול בכל ברכת הורים לבר המצווה?

  • תאריך לידה, שעת לידה ומקום הלידה של הילד

  • מדוע בחרתם לקרוא לילדכם בשמו

  • כבדו את סבא וסבתא, והדגישו את מקומם בחייו של ילדכם

 

הברכה שלכם כהזדמנות להעצים את ילדכם

בשיאו של אירוע בר המצווה נהוג לקחת הפסקה קצרה לברכות: הילד החוגג מקריא את הדרשה, ולאחריו עולים בזה אחר זה סבא וסבתא, החברים הטובים וגם אתם – ההורים הנרגשים. אם גם אתם שואלים את עצמכם איך כותבים ברכה לבר המצווה, אתם שואלים את עצמכם את השאלה הנכונה. למעשה, השאלה לא היא לא "איך" כותבים, אלא מה כותבים. 

 

הברכה מכם לילדכם הנרגש, צריכה בעיקר להעצים אותו – על כישוריו, האדם שהוא ומה שהוא בעבורכם. בכל יום בשנה אתם עוטפים ומרעיפים על ילדכם אהבה גדולה, אך באירוע בר המצווה יש לכם הזדמנות לשקף ליקר לכם מכל עד כמה הוא יקר לכם. 

 

בגיל 13 הילדים כבר מטפחים תחביבים – בנגינה, יצירה, ספורט ואפילו בישול. בברכה שתברכו את ילדכם, הדגישו עד כמה אתם מאמינים בו ועד כמה אתם צופים לו עתיד מבטיח. הפירגון מכם הוא בוסט המוטיבציה הגדול ביותר שאי פעם יקבל ילדכם!

 

כוחה של ברכה המשלבת חרוזים והומור

אפשר לומר בזהירות כי אירוע בר המצווה סובל במידה מסוימת מטון רשמי ומעט כבד. המון פעמים ישנו ניסיון לטשטש את אותה פורמליות, וליצוק לאירוע בעל הגוון המסורתי אלמנטים של מודרנה וטרנדיות. הברכה שאתם תכתבו לילדכם, יכולה להיות ברכה "על פי כל חוקי הספר", אך היא גם יכולה להיות ברכה לא שגרתית. לדוגמא:

  • ברכה הבנויה על חרוזים 

  • ברכה הכוללת בדיחות פרטיות

  • ברכה המתארת את גידול ילדכם – מהיום בו הוא נולד ועד גיל 13

  • במקום ברכה "סטנדרטית", ברכה מוסיקלית – שיר ברכה שישירו כל בני המשפחה

 

משקיעים קצת יותר: ברכה משולבת עם תמונות

הודות לטכנולוגיה המתקדמת הזמינה כיום, תוכלו להפוך את הברכה שלכם אטרקטיבית, מדליקה וחווייתית יותר. באפשרותכם לברך את ילדכם בפני קהל האורחים – החברים והמשפחה, זאת בזמן שתוקרן מצגת עם תמונות. ההמלצה אליכם היא לבנות את הברכה מהיום בו נולד ילדכם ועד גיל 13. ברכה בסגנון "חיים שכאלה" תיקח אתכם ואת האורחים למסע במנהרת הזמן, תוך שתוכלו בעצמכם לראות את התפתחותו וצמיחתו של ילדכם.

 

רמזו על המתנה שתעניקו בברכה...

אז איך מכניסים עניין והתרגשות לברכה? לא תאמינו אפילו עד כמה זה קל! כידוע, אירוע בר מצווה חוגגים בגדול, וגם מעניקים בו מתנות גדולות יותר משניתנו בשנים עברו. לרוב, המתנה הניתנת לילד החוגג היא חופשה משפחתית בחו"ל, כאשר לעתים מדובר על הטיסה המשפחתית הראשונה. 

 

במידה וגם אתם מעניקים לילדכם נסיעה לחו"ל כמתנה ורוצים לבשר עליה בברכה, עשו זאת ממש בסוף. כך, המתח נבנה בהדרגה ויעצים את אפקט ההפתעה. "ולסיום, אל תשכח לארוז מזוודה כשמגיעים הביתה. טסים מחר לטיול באירופה!".

bottom of page