top of page
Blue Record

פליי! היתרונות בברכת בר מצווה מוקלטת

ישנם ילדים שיודעים לתעל את ההתרגשות, וישנם אלו שההתרגשות גורמת להם לקפוא במקום. אירוע בר המצווה הוא לא אירוע שתרצו להמר בו, בטח לא כשמדובר על אחד הרגעים המרגשים בחייו של ילדכם. רק אם תרצו, תוכלו גם אתם להיערך מראש עם ברכת בר המצווה באמצעות הקלטה מקצועית. אז מה זה אומר ברכת בר מצווה מוקלטת?

ברגע המרגש באירוע בו ילדכם יעלה לבמה לברך ולשאת את דבריו, כל שיידרש מה-DJ הוא ללחוץ על PLAY. במעמד זה, הילד יעמוד בפני קהל האורחים עם הדרשה ויקריא אותה ב"ליפסינק". כלומר, באמצעות התאמה מלאה של תנועת השפתיים עם ההקלטה. מתי הקלטת הברכה רלוונטית ומדוע כדאי לשקול את האפשרות הזו בכל מקרה?

הדרך האידיאלית להתמודד עם התרגשות באירוע

כהורים, אתם אלו שיודעים האם ילדכם חושש מעמידה אל מול קהל, האם הוא נוטה להתרגש באירועים ועד כמה נוחה לו הסיטואציה של לדבר ב-LIVE מול מאות אורחים. ילדים שלא אוהבים לעמוד על הבמה ולדבר מול קהל, לא מתרגשים מהמעמד, אלא ממש סובלים ממנו. הקלטת הברכה מראש מפחיתה משמעותית את הלחצים, המתחים והחשש. התוצאה: ישנו מקום רב להתרגשות מהאירוע, תוך שמסלקים כל גורם שמאיים ומעורר חוסר נוחות. התוצאה המשנית? ברכה לבר מצווה שהיא באיכות מעולם אחר.

ניתן להקליט מספר פעמים – עד שמרוצים מהתוצר

באירוע בר המצווה, יש לילדכם הזדמנות אחת לעלות על הבמה, להחזיק את המיקרופון ולהקריא את הדרשה. אירוע המצווה איננו "עוד יום הולדת", אלא שמדובר על אירוע של פעם בחיים. הילדים רוצים אירוע לא פחות ממושלם, כך שגם טעות קטנה בהקראת הברכה עלולה לגרום להם לחוש מתוסכלים ונבוכים. ברכה מוקלטת מבטיחה תוצר לא פחות ממושלם! איש הסאונד באולפן ההקלטות יעבוד עם ילדכם על דיקציה, חיתוך נכון של משפטים, סולם אידיאלי לדבר בו, נשימות וכיוצא בזה. 

בפעם הראשונה בחייו של ילדכם: אולפן הקלטות!

לא משנה כמה השקעתם בחגיגות יום ההולדת ב-12 השנים האחרונות, הרי שיום ההולדת ה-13 הוא טיפוס יוצא דופן. בחגיגות בר המצווה, אתם רוצים כמה שיותר להפתיע, לשמח ולרגש את ילדכם. הקלטת ברכת בר המצווה, המוכרת גם בשמה הרשמי יותר "דרשה", מפגישה את ילדכם עם סיטואציה מדליקה וחדשה: חוויה של אולפן הקלטות. אלילי הנוער של הילדים כוללים בין היתר זמרים, כך שילדכם יזכה לחוות את אותה חוויה מיוחדת בזכות מערכות הגברה מתקדמות, תא הקלטה אקוסטי ומיקרופון מיוחד. 

 

הברכה המוקלטת כמזכרת מלודית לכל החיים

ההקלטה אמנם תשרת אתכם רק באירוע המצווה, רק הזיכרון והחוויה – מההקלטה וההקלטה בעצמה, לכל החיים! כעת, מדובר רק על הקלטה של ברכה, אך בעוד כמה שנים הקלטה שכזו תהיה נכס של ממש שיאפשר לכם להתרפק, להעלות זיכרונות ולחזור אל אותם רגעים יפים. 

בנוסף, באפשרותכם להקליט שיר בר מצווה משפחתי בהשתתפות כל בני המשפחה! מדובר על הקלטה שהפכה למסורת משפחתית ומגבשת, אותה יהיה ניתן להשמיע לאורחים בחלק האומנותי באירוע. בחרו שיר אהוב, כתבו מילים חדשות המתארות את ילדכם והקליטו שיר במתנה. 

 

ניתן להשמיש את ההקלטה במספר אירועים שונים

ודבר נוסף: ישנן משפחות שחוגגות מספר אירועים ולא אירוע מצווה אחד:

  • עלייה לתורה עם בני המשפחה הגרעינית בלבד

  • אירוע מצווה לחברים הטובים

  • אירוע גדול עם משפחה וחברים במתחם אירועים

  • הקלטת הברכה יכולה לשרת אתכם בכל אחד מהאירועים! 

 

חזרות על הקראת הברכה – מדוע כדאי?

למרות שמדובר על ברכה מוקלטת מראש, כדאי בהחלט לעבוד עם ילדכם על ההקלטה. כאמור, ילדכם לא יצטרך להקריא דבר בזמן אמת באירוע, אך הוא כן יעמוד אל מול קהל האורחים ויברך. החזרות צריכות להתמקד בסנכרון ההקראה יחד עם ההקלטה.

bottom of page