איך לשעמם את הקהל שלכם עם ברכה נוראית?

לא כולנו אוהבי אדם. מתהלכים ביננו גם אנשים שהתקשורת שלהם עם הסביבה הקרובה היא מאתגרת וטעונת שיפור. בדרך כלל, תכונה נוספת של אנשים כאלו היא יכולת העל להצליח ולשעמם את הקהל שמאזין להם. כך תעשו זאת נכון.  

הרגע החשוב מגיע, ואיתו חששות לא מעטים. האם נצלח את ההרצאה החשובה, את מעמד הברכה לעמית מן העבודה שעוזב או את המפגש המשפחתי שבו נחגוג לסבתא יום הולדת עגול, כאשר כלל האנשים בקהל נשמרים במצב עירני? אילו עצות יכול להעניק לנו אתר הברכות השלם, כדי להצליח ולשעמם את הקהל הנרגש עד לאובדן חושים? המשיכו לקרוא:

1. כיתבו והקריאו על עצמכם בלבד. התייחסו לחברות האישית שלכם מול נשוא הברכה. ציינו חוויות אישיות שאיש לא יכול להתחבר אליהן ולהתרגש מהן, גם לא מקבל הברכה. הקפידו על שילוב מושכל של בדיחות פרטיות שתשעממנה את הקהל.

2. השתמשו בחרוזים המופיעים בכל ברכה סטנדרטית. תוכלו למצוא אותם מפוזרים ברשת האינטרנט לרוב. הנפוצים שבהם הם עולם, כולם, אושר, כושר ויושר. ישנם כמובן חרוזים נפוצים נוספים ותוכלו לשלב אותם כראות עינכם בברכה או בטקסט הנבחר.

3. הקפידו שהברכה תהיה ארוכה מאוד. צאו מפרופורציות. הניחו שהקהל נמצא שם רק כדי להקשיב לדברים החכמים שיש בפיכם לומר, למרות ההיכרות המינימלית איתכם. הקפידו על טקסט ארוך ומסורבל, שלא יאפשר לכם להקריא את הברכה בדיקציה הנכונה.

4. הקפידו להקריא את הברכה בטון מונוטוני שחוזר על עצמו. אל תשלבו רגעי מתח והרפיה בברכה. חישבו על שעת ההשכבה של הילדים ונהגו באותה צורה שבה אתם מקריאים להם סיפור לפני השינה.

5. שלבו התרגשות מוגזמת. הדיסוננס שבין הקראת ברכה משעממת להתרגשות הבלתי נשלטת של אדם זר שמקריא ברכה באירוע שאינו חשוב לאף אחד, תאפשר לקהל לשנוא אתכם הרבה יותר.

בהצלחה!