top of page

איך לכתוב ברכה מרגשת לחתונה?

הוזמנתם לאירוע של חבריכם או יקירכם ואתם רוצים לברך את הזוג המאושר מכל הלב במילים, שיעבירו את המסר וייחרטו בזיכרונכם? מוזמנים לתכנן ולייצר ברכות מקוריות, בין אם מדובר בברכה מודפסת על גבי נייר המטיבה לבטא את מה שאתם מרגישים כלפיהם ומאחלים להם או סרטון וידאו מצולם ואפילו ברכה LIVE בזמן אמת חווייתית במיוחד.

לפניכם מספר קונספטים בולטים ורעיונות לברכות מדהימות לחתונות:

התאימו את הברכה לזוג


לפני שהתחלתם, חשבו על הקשר בין סוג הברכה לאופי של בני הזוג. חשבו על ברכה שתקלע לטעמם של הזוג המאושר כמו ברכה צנועה שמתאימה לזוג דתי או שומר מסורת או ברכה שמבוססת על ציטוטים מתוך שירים לזוג הרומנטי חובבי הפואטיקה או ברכה הכתובה בחרוזים או בהומור לזוגות שאוהבים לצחוק ביחד. ניתן להשתמש גם בציטוטים ואמרות ופתגמים ופסוקים מהמקרא שיהוו מעין מסגרת לברכה ויטיבו להעביר את מה שקשה לכם לכתוב במילים שלכם. חפשו משפטי אהבה או משפטים שיעוררו בכם השראה להמשיך במילים שלכם...

עשו זאת בעצמכם


מעוניינים לשדרג את הברכה הכתובה ולהפוך אותה לסרט או קליפ? תוכלו לכתוב טקסטים למצולמים המוכנים להשתתף כולל תסריט כתוב מראש ולביים ולצלם בוידאו את הקליפ. ניתן לחשוב על תמה מעניינת כמו למשל, ברכה שמצולמת בים, ברכה שהיא שיר מלהיב או קאבר ללהיט ידוע רק שהמילים משתנות בשיר למילים שמתאימות לזוג, ניתן ללוות את הברכה בריקודים סוערים, אקססוריז מיוחדים, פסקול מדליק. אפשר לצלם את הקליפ באולפן הקלטות או בכל מקום שנוח לכם אפילו עם מכשיר הטלפון ולערוך את הברכה בדרך מקצועית או באמצעות עריכה עצמית עם אפליקציות עריכה כמו למשל, inshot ויישומים חינמיים דומים או לצלם תמונות של ברכות כתובות ולהפוך אותן למצגת דינאמית שתוקרן על גבי מסך באולם. 

לשיר בזמן אמת


רוצים להפוך את הברכה למופע של הערב? מה דעתכם להתאמן מראש ולערוך חזרות על שיר הברכה או על הטקסטים ולהציג את הברכה מול האורחים וכמובן בפני הזוג המאוהב? ניתן להקליט מראש את השיר ורק לעשות סימני שפתיים או לשיר בזמן אמת. ניתן גם לכתוב הצגה קצרה ואפילו לרקוד ריקוד מיוחד, להזמין את האורחים שנבחרו מראש כדי להשתתף במופע ולברך בעצמם עם רמקול את הזוג ולבקש מהצלם של האירוע לתעד את הברכה החיה, כדי שהיא גם תהפוך למזכרת.

לברך תוך כדי האירוע


יש אפשרות גם לגייס צלם וידאו ומראיין שיעברו בין המוזמנים ויבקשו מכל אחד מהאורחים לברך את הזוג ולאסוף את כל הברכות ולהקרין את הקליפ שנוצר מכל הברכות בסיום הערב או להעניק אותו ערוך לאחר האירוע. אם יש קרובים שלא מגיעים לאירוע ניתן לבקש מהם שיצלמו בעצמם ברכה דרך הטלפון ויישלחו במייל או בוואטס אפ כדי שתוכלו לשלב את הברכות שלהם כחלק אינטגרלי מהקליפ.

שגריר הברכות


דרך מלהיבה במיוחד לייצר ברכה לחתונה היא לשכור את שירותיו של אומן או אפילו להזמין להקה שהם ישירו ויברכו את הזוג בשמכם ויהפכו את הברכה למופע חווייתי בלתי נשכח. כמו כן, מופע סטנד אפ שהוא ברכה אחת משעשעת המבוססת על אנקדוטות מחיי הזוג וכדומה.

הכינותי מראש מול אולם האירועים


חשוב לתאם את הקרנת הקליפ או המצגת עם אולם האירועים בו מתקיים האירוע, כדי לוודא מראש שיש תשתית טכנית להקרנת הקליפ ושחוויית הצפייה טובה וגם הסאונד המלווה את המצגת. צרו קשר עם נציגי אולמות חתונה בראשל"צ (בהנחה שהאירוע מתקיים במרכז) ובדקו מה יש לארגן או מה להם יש להציע כדי שתוכלו לשדר את הברכה בדרך הטובה והמרשימה ביותר. 

ניתן להיעזר במגוון תבניות כתובות לכתיבת ברכות חתונה במגוון סגנונות, לכתוב מתוך הלב ומתוך היכרותכם עם הזוג ולחשוב גם איך לקשט או להדפיס את הברכה כמו על קנבס או ספל וכל פריט אחר מיוחד לברכה יוצאת דופן שהופכת לפריט אומנותי.

bottom of page