למה לא כדאי לכתוב לאמא ברכה אף פעם?

ברור ונהיר יהיה לכל גולש באתר הזה, מדוע ברכה יכולה לרומם את הנפש, לשמח את מקבל הברכה ולחולל שינוי ביחסים והעמקת הקשר. עם זאת, מעטים אתרי האינטרנט, ובפרט אתרי הברכות למינהם, שיסבירו לגולש מדוע לא כדאי לכתוב ברכה, ובפרט ברכה לאמא. אז נתחיל?

רגע לפני שתפורטנה כאן הסיבות השונות, אציין כי ברכות ליום הולדת ובפרט, ברכות יום הולדת לאמא, תוכלו למצוא באתר הברכות השלם. אם תפנו אליו, תהנו מברכות מגוונות שמתעדכנות כל העת. אז מתחילים.

כתיבת ברכה גוזלת זמן

 

ובכן, מסתבר שכתיבת ברכה, גם אם מדובר בעריכה של ברכה שכבר כתובה ברשת והתאמתה לאירוע ספיציפי, היא פעולה סיזיפית אשר גוזלת, לצערנו, לא מעט זמן. אמא היא כמובן דמות שמלווה אותנו בחיינו, ותמיד תהיה שם, כך שבראיית עלות תועלת קרה, לא מומלץ לבזבז את הזמן היקר על כתיבת ברכה לאמא. זה לא אומר, חס וחלילה, שאנחנו נדרשים כעת לנתק באופן מיידי את הקשר עם אמא ולא לראות אותה לעולם. הכוונה היא כמובן לפעול בצורה מתונה ופשוט לדלג מעל תהליך הכתיבה המתיש של ברכה לאמא.

היעדר הערכה ראויה

 

אמא לא באמת תעריך את הברכה. אני חוזר, אמא לא באמת תעריך את הברכה, כל עוד היא מגיעה עם מתנה, והרי, ביננו, מי מעניק לאמא ברכת יום הולדת בלי מתנה נלווית? סביר הרבה יותר להניח שאמא תתמקד במתנה שנרכשה עבורה בכסף, מאשר ברכה שנכתבה מן הלב. כי כסף חשוב הרבה יותר מכוונה, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בגידול ילדים. מחקרים מלומדים מראים כי לאורך ההיסטוריה האנושית אמהות, ובפרט אמהות לילדים קטנים, מעולם לא התרגשו והעריכו ברכה שנמסרה להן על ידי הילדים, גם אם הייתה כתובה בצורה ספרותית ומעשירה. חבל, אם כן, להמשיך להשקיע בערוץ שאינו מניב את התשואות המתבקשות.

העמקת הקשר

 

כתיבת ברכה לאמא עלולה להדק את הקשר, ואז ליצור תלות של אמא בילדיה, ולגרום לה לבקש עזרה בתדירות הולכת וגוברת. אם יש לכם זמן לזה, זה מבורך, אבל בימנו, למי יש זמן לאמא?

אני חושב שכבר הבנתם את הרעיון.

לא באמת תהיה בעיה להמשיך עם המשחק הזה ולהעלות נימוקים לא רלוונטים.

בפועל, אין שום תירוץ הגיוני שלא לכתוב ברכת יום הולדת לאמא

אז בהצלחה.

נדב כהן

היוצר והמנהל של אתר הברכות השלם