מקרה בוחן- ניסיון להעניק מתנה ללא ברכה

כל מי שניהל זוגיות יציבה במשך מספר שנים מודע לבעיה: קיימים הרבה יותר אירועי חיים שבהם נדרש בן הזוג להעניק מתנה מאשר משפחות מתנות.

 

משפחות מתנות? למה בדיוק אתה מתכוון, אתם ודאי שואלים.

 

ובכן, משפחת מתנות היא קבוצה של מתנות שעונות על קריטריונים זהים: זר סיגליות וזר רקפות הם, בסופו של יום, על אף השוני בין מיני הפרחים השונים, מתנות השייכות לז'אנר זרי הפרחים. ולמה זה חשוב?

 

מומחים אשר חקרו את הנושא במשך אלפי שנים על זוגות צעירים וותיקים כאחד הגיעו למסקנה ברורה: קיימות רק ארבע משפחות מתנות: בושם, תכשיט, פרחים ובגד. כל ניסיון לטעון שקיימת משפחה נוספת של מתנות (למשל, טיסה ברחבי הארץ, או סיור בשוק לוינסקי) הוא מאחז עיניים: לזוגות אשר מנהלים ביציבות זוגיות במשך שנים לא קיימת האפשרות לנהל תהליך של עליה לטיסה ברחבי הארץ, משום שהם עייפים. ובמקרה כזה, על פי עקרון שובך היונים, לאחר שנה אחת של זוגיות, צפוי יהיה שבן הזוג ישלים את הרצף וירכוש לזוגתו בושם, תכשיט, בגד ופרחים כבר בשנה הראשונה. כיצד מתנהלים, אם כן, בעשרים השנים הבאות?

התשובה היא, כמובן, ברכות. הענקת זר פרחים לבת זוג עם ברכה אחת אינה דומה כלל ועיקר להענקת פרחים לאותה בת זוג עם ברכה אחרת. ברכה יכולה לייצר הבדל של שמיים וארץ בין קבלה סתמית של מתנה ובין קבלה של מתנה מרגשת ומלהיבה.

אגב, זו אינה חייבת להיות ברכה ארוכה ומושקעת מאוד. מספיק שהברכה תחבר בין שני בני הזוג באמצעות אירוע משותף שיצר זיכרון חיובי. ברכה כזו, יכולה להתפרש על גבי שמונה שורות, אבל לעשות מהפך בחיי בני הזוג. זוהי לא קלישאה. זוהי האמת המרה.

אז בפעם הבאה שאתם מעניקים לבן או בת הזוג זר פרחים מהמם (כי בושם כבר הענקתם בשנה החולפת), בקרו באתר הברכות השלם, ותצלחו גם את האירוע הזה.

חושבים שהיוצר והמנהל של אתר הברכות השלם טועה? אין שום בעיה. השאירו הודעה בטופס צור הקשר ותוכלו להינות מכתיבת ברכה אישית ומותאמת עבורכם, ללא עלות. את ההתנצלות על הפקפוק במאמר הזה, תוכלו לשלוח לאחר מכן.

אתר הברכות השלם נגיש  באמצעות תוסף המתקדם ביותר בישראל  - הנגשה מלאה בתקן  WCAG 2.1